+48 22 660 23 63 kontakt@enta.com.pl

Prowadzenie firmy wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ale również ryzykiem, w szczególności wynikającym z sytuacji finansowej. Inwestycje w rozwój, brak płynności finansowej, a także wiele innych zdarzeń niejednokrotnie prowadzą do spirali zadłużenia, z której wydostanie się wymaga podjęcia odpowiednich kroków.

  • Długi firmowe to nie wyrok – istnieje kilka sposobów na uzyskanie szansy na uregulowania zadłużenia;
  • Jeśli chcemy samodzielnie poradzić sobie z długami, warto próbować renegocjować warunki z wierzycielami lub przeprowadzić optymalizację kosztów;
  • Jeśli nie jesteśmy w stanie sami wyjść z długów, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów w zakresie mediacji oraz przygotowania planu naprawczego;
  • Dobrze przeprowadzone mediacje znacząco zwiększają szansę na powtórne dogadanie się z wierzycielami.
  • Dowiedz się na czym polega oddłużanie!

Jak wyjść z długów w firmie? Tego dowiesz się, czytając przygotowany przez nas artykuł.

Jak wyjść z długów firmowych? Praktyczne wskazówki

Zadłużona firma to niebagatelny problem, z którym każdy przedsiębiorca pragnie sobie jak najszybciej poradzić. Utrata płynności finansowej wiąże się z ogromnym stresem, a także brakiem środków finansowych do regulacji kolejnych zobowiązań. To z kolei przekłada się na coraz większe zaległości w płatnościach. W takiej sytuacji warto pamiętać, że długi nie są wyrokiem. Podjęcie właściwych kroków może pomóc w poradzeniu sobie nawet z najtrudniejszymi kłopotami finansowymi.

Jedną z podstawowych opcji, na jakie można się zdecydować, jest próba negocjacji z wierzycielami. W takim przypadku powinieneś przedstawić im sytuację wraz z konkretnymi rozwiązaniami, by zapewnić, że panujesz nad sytuacją i masz plany, jak sobie skutecznie poradzić.

Możesz również postawić na optymalizację kosztów, której celem jest zwiększenie płynności finansowej. Polega na zyskaniu dodatkowych środków poprzez sprzedaż części majątku przedsiębiorstwa, pozyskanie nowych klientów czy odzyskanie ewentualnych pieniędzy od własnych dłużników.

Dzięki zastosowaniu się do rozwiązań w postaci optymalizacji finansowej bądź negocjacji z wierzycielami zyskasz szanse na efektywne wyjście z uciążliwej sytuacji, jaką jest oddłużanie firmy.

Jak poradzić sobie z długami firmowymi?

oddłużanie na czym polega

Choć poradzenie sobie z firmowymi długami może wydawać się nie lada wyzwaniem, to dzięki kilku skutecznym działaniom możesz sprawnie poradzić sobie z sytuacją. Jednym z najlepszych rozwiązań będzie podjęcie współpracy z zaufaną kancelarią, w której pracujący specjaliści z uwagą oraz zaangażowaniem zajmą się wszelkimi formalnościami, a także opracowaniem optymalnej strategii działania.

Specjaliści zajmą się przeprowadzeniem mediacji, a w razie jej pomyślnego przebiegu również zawarciem ugody. Dzięki temu zyskasz więcej czasu lub część odsetek zostanie umorzona, co możesz uzyskać jedynie dzięki współpracy z profesjonalistami posiadającymi wiedzę z zakresu obowiązującego prawa.

Kolejną wskazówką, która może pomóc poradzić sobie z zadłużeniem, jest przygotowanie planu naprawczego, którym powinni zająć się specjaliści. To bezpieczna opcja, pozwalająca na uzyskanie pożądanych rezultatów w postaci odzyskania dobrej kondycji finansowej firmy.

Pomoc ze strony kancelarii – rzetelni i zaufani specjaliści

Wybór naszej kancelarii wiąże się z wieloma korzyściami, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na wyjście z zadłużenia. Oferujemy kompleksowe wsparcie w negocjacji z wierzycielami. Do każdego klienta podchodzimy w indywidualny sposób, pomagając mu poradzić sobie z aktualnym brakiem płynności finansowej. Jesteśmy profesjonalistami proponującymi obsługę na najwyższym poziomie, byś mógł wyjść z niekomfortowej i stresującej sytuacji w postaci przedupadłości firmy.

Ponadto w razie pojawienia się jakichkolwiek niejasności warto się z nami skonsultować w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie współpracy, na bieżąco informując Cię o wszelkich postępach w prowadzonej sprawie.

Jak wyjść z długów w firmie? Podsumowanie

Zadłużenie firmy wiąże się z trudnym i nerwowych okresem, z którego możesz wyjść na kilka sposobów. Przede wszystkim powinieneś postawić na współpracę z zaufaną kancelarią, w której uzyskasz pomoc prawną w postaci przeprowadzenia negocjacji oraz zawarcia ugody z wierzycielami. Dobre rozwiązania obejmują optymalizację kosztów, a także przeprowadzenie mediacji.

Mediacje są jednym z najskuteczniejszych sposobów na poradzenie sobie z długami. Mają one realny wpływ na efektywną obronę dłużnika w celu przywrócenia mu płynności finansowej, a także pozbawienia zadłużenia, a tym samym egzekucji. Dobrze przeprowadzone mediacje są pierwszym, ogromnym krokiem w stronę ugody prowadzącej do uzyskania korzyści zarówno przez dłużnika, jak i wierzyciela.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Dane kontaktowe

KANCELARIA ENTA Wojciech J. Król

ul. Hoża 86 lok. 410, Warszawa 00-682, woj. mazowieckie

ul. Piłsudskiego 74 lok. 320, Wrocław 50-020, woj. dolnośląskie

Telefon: 226602363 | Mail: kontakt@enta.com.pl

NIP: 7791071737 | REGON: 630672252

Wszelkie prawa zastrzeżone. Własność Kancelaria Enta w Warszawie.